iAtelier – це інноваційна програма навчально-проектної практики, яка пропонує нові інструменти конструювання та дизайну прототипу та виробу, діджитал-технології для бізнес-інновацій, ефективності та покращення продуктивності малого бізнесу, як в секторі ремісництва, так і творчих сферах загалом.
Програма навчально-проектної практики має на меті сприяння прийняттю та використанню ремісниками, які зберігають ключові навички ремісництва, новітніх діджитал-технологій, інструментів інтегрування найсучасніших технологій цифрового конструювання та заохочення інноваційних форм творчості в ремісничу діяльність, виробничу практику.
Програма включає в себе 4 блоки заходів:
• Designer-Maker introduction series. Вступна серія Дизайнер-Виробник (онлайн) – квітень-травень 2021.
• Digital Crafts Expert talks. Міжнародна серія зустрічей з експертами (онлайн) – квітень-травень 2021.
• Digital Crafts Project Proposals. Розробка проектної пропозиції (онлайн) – червень-вересень 2021.
• Maker Workshops. Мейкер-воркшопи (офлайн -проводяться на місцях) – вересень-грудень 2021.
До участі в iAtelier залучатимуться відібрані на конкурсній основі кандидати з ремісничими навичками та навичками у цифровому дизайні.
За умовами конкурсного відбору буде відібрано 10+10 учасників, а саме: представники виробничої сфери, які здійснюють свою діяльність під парасолькою ремісництва (крафтовики, мейкери, артизани), та представники з цифрових технологій дизайну і конструювання.
Протягом 5 тижнів вони проходитимуть через практичне дослідження, освоєння та поєднання традиційних та діджитал-інструментів, різноманітних методик та поглиблять свій креативний та інноваційний розвиток.
Навчання відбуватиметься у відомих коучів, дизайнерів, зіркових мейкерів країн Європи!
Вибрані учасники відвідають низку онлайн-івентів від європейских експертів – провідних ремісників та дизайнерів, які в форматі live session продемонструють, як використовують цифрові технології у своїй практиці, включаючи лазерне різання, 3D-друк та фрезування з ЧПУ.
На цьому етапі iAtelier занурить учасників у інноваційні технології діджитал- конструювання, які не замінюють традиційні методи, а навпаки є додатковими інструментами для удосконалення традиційних технологій.
Після проходження першого етапу програми, кандидати рухатимуться до наступного випробувального кроку вже через з’єднання ремісників та дизайнерів у «командні двійки». Крім того, щоб отримати шанс до відбору на наступний навчально-практичний етап iAtelier обов’язковою є наявність у двійки креативної проектної ідеї.
На даному етапі буде відібрано 5 дизайнерів та 5 ремісників для здійснення їм дослідницько–проектних, навчальних практичних колаборацій.
Відібрані двійки, разом з менторами та наставниками рухатимуться від креативної ідеї до розробки конкретного проекту, за яким буде створено спочатку прототип виробу, а потім вже й сам виріб, який через конкурсний відбір може отримати шанс на змагання щодо виробничого масштабування.
Отже за період квітень-грудень 2021 відібрані двійки iAtelier одержать унікальний проектний та практичний досвід роботи з інструментами цифрового дизайну і конструювання.
Під час всіх заходів iAtelier зіркові викладачі, експерти разом з технічним персоналом представлять інноваційні технології, покажуть як працювати з цифровим програмним забезпеченням та будуть надавати учасникам необхідні інструкції,поради та здійснювати загальне керівництво.
iAtelier очолює Лімерикська школа мистецтв і дизайну (Limerick School of Art & Design (LSAD) при Лімерикському технологічному інституті (LIT, Ірландія).
В Україні програму реалізує Україні Реміснича Палата України разом з діджитал-платформою Wecreate
Крім того, iAtelier поєднує у собі центри діджитал-інновацій, Fab Labs і Makerspaces, інноваційно-дослідницькі центри при ВНЗ що створюють спеціалізовану мережу дослідницьких, проектних майданчиків для розвитку діджитал конструювання.
Отже розвиток ідей, нові креативні діалоги, впровадження практичних інновацій відбу як онлайн, так і в умовах доступу до обладнання та його практичного використання.
Так учасники отримають можливість на практиці пробувати застосовувати та інтегрувати опановані інструменти та діджитал-технології до конструювання своїх експериментальних проектних розробок підчас створення прототипу, демонструючи процес від ідеї до її втілення, тобто виготовлення певного виробу.
Цілі програми iAtelier:
● Інтеграція новітніх цифрових технологій у практичне ремісництво.
● Розширення можливостей співпраці, стимулювання інноваційного розвитку та розробки нової продукції.
● Залучення майбутніх поколінь ремісників, перш за все недавніх випускників ВНЗ та стартапів і малого та середнього бізнесу в сфері ремісництва і дизайну.
● Прийняття нових технологій та їх використання для розширення можливостей наявних традиційних ремісничих процесів.
Вимоги до кандидатів:
Заявник з ремісничими навичками
Заявники, що будуть обрані для участі в проекті, мають підтвердити наявний досвід у ремісництві, продемонструвати бажання експериментувати та створювати інноваційну продукцію.
Заявникам з ремісничими навичками також рекомендовано:
- вивчати ремісничу дисципліну / бути недавнім випускником профільного ВНЗ або бути ремісником-початківцем / мати малий чи середній бізнес з досвідом в будь-якому виді ремісництва чи практичного дизайну/виробництва;
- проявляти інтерес до технологій цифрового конструювання – досвід в цифровому дизайні та конструюванні необов’язковий, але для участі важливо мати зацікавленість та бажання експериментувати й розробляти нову продукцію за допомогою цифрових технологій.
Заявники з навичками в діджитал-дизайні
Заявники, що були обрані для участі в проекті, повинні представити підтвердження своєї обізнаності та навичок користування комп’ютерними програмами для цифрового креслення. Для участі ми обираємо тих, хто наразі вивчає будь-який предмет, що стосується дизайну, вивчав такий предмет в минулому або може надати підтвердження наявності професійного дизайнерського досвіду.
Заявникам з навичками в діджитал-дизайні також рекомендовано:
- представити підтвердження своєї обізнаності та навичок користування комп’ютерними програмами для цифрового креслення, оскільки для участі обираються ті, хто наразі вивчає будь-який предмет, що стосується дизайну, або вивчав такий предмет в минулому, чи може надати підтвердження наявності професійного дизайнерського досвіду.
- вивчати цифровий дизайн / бути недавнім випускником профільного ВНЗ / бути дизайнером-початківцем або мати малий чи середній бізнес у цій сфері;
- досвід роботи з програмним забезпеченням для цифрового креслення обов’язковий. Приклади програм:
Adobe Illustrator, Inkscape, Coreldraw, Autocad, Vectorworks, Rhino, Sketchup, Fusion, Solidworks, Inventor, FreeCAD, Blender, Cinema4D, Mudbox, Onshape тощо;
- проявляти інтерес до ремісничих процесів – практичний досвід в ремісництві необов’язковий;
- досвід цифрового конструювання, роботи з параметричним ПЗ чи ПЗ для написання комп’ютерного коду необов’язковий, але також має перевагу.
Крім того, від успішних кандидатів очікується:
Дотримуватись графіку онлайн-заходів iAtelier та Maker Worksops.
Працювати спільно, бути відкритими у своєму підході та в обміні інформацією з колегами та координаторами проекту.
Чітко презентувати свою роботу та підтримувати комунікацію проектної діяльності.
Виступати адвокатами проекту, партнерських організацій та ролі нових технологій у секторі ремесел.
Заявникам необхідно:
1. Зареєструватись на платформі WeCreate.ua:
Реєстрація для ремісників
Реєстрація для діджитал-дизайнерів
Заповнити електронну форму
Дедлайн для заповнення заявок: 31.03.2021
Результати відбору будуть оголошені до 03.04.2021